ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΕΩΝ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2021

Παρασκευή, 12 Φεβρουαρίου 2021
  Επώνυμο Όνομα Τίτλος Διπλωματικής ΩΡΕΣ
1 Βλαχοστεργίου  Χριστίνα Η συμβολή της τελωνειακής ένωσης της ΕΕ σε θέματα προστασίας του περιβάλλοντος. Η περίπτωση της μεταφοράς αποβλήτων 13:00-13:30
2 Ανδριώτη  Αικατερίνη Η αξιολόγηση των δημοσίων πολιτικών διοικητικών υπαλλήλων 13:30-14:00
3 Παυλόπουλος  Ανδρέας Η κατασκευή του κατώτατου μισθού ως αποτέλεσμα ώσμωσης μεταξύ του δικαίου, της πολιτικής και της οικονομίας 14:00-14:30
4 Πολίτου  Παρασκευή Πολιτιστική διοίκηση και πολιτική. Η περίπτωση της Κρατικής Σχολής Ορχηστικής Τέχνης. 14:30-15:00
5 Τσιάλτα  Θεοδώρα Η εφαρμογή του αντικαπνιστικού νόμου στην Ελλάδα 15:00-15:30

Οι υποστηρίξεις των διπλωματικών εργασιών θα πραγματοποιηθούν εξ αποστάσεως με την χρήση zoom με waiting room. Καλούνται οι φοιτητές/τριες να αποτυπώσουν στο προφίλ τους το πραγματικό τους επώνυμο και όχι τυχόν nicknames ή συντομογραφίες, ώστε να διαπιστωθεί και εγκριθεί η συμμετοχή τους (κατά την έναρξη της σύνδεσης, οι φοιτητές/τριες βρίσκονται σε αναμονή σε waiting room μέχρι ο host να εγκρίνει τη σύνδεσή τους).

Στην αρχή της διαδικασίας υποστήριξης των διπλωματικών εργασιών οι φοιτητές/τριες θα έχουν στη διάθεσή τους αυστηρά 10 λεπτά (και παρακαλούνται να χρονομετρηθούν εκ των προτέρων) για προφορική εισήγηση στην οποία καλούνται να επικεντρωθούν στα κύρια σημεία της εργασίας τους με έμφαση σε τυχόν πρωτοτυπία της έρευνας.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!